پرده پذیرایی

۳۰ ایده پنجره درمانی برای ارتقای فضای شما

 
با روش های مناسب پنجره، می توانید فوراً یک فضا را متحول کنید. اما از کجا باید شروع کرد؟ مرور ایده‌های درمان پنجره برای اتاق خواب، اتاق نشیمن، اتاق ناهار خوری ، آشپزخانه یا هر گوشه دیگری از خانه شما می‌تواند بسیار زیاد باشد. از این گذشته، راه‌های بی‌شماری برای آرایش کردن پنجره‌ها وجود دارد.

بنابراین، ما کارهای سنگین را انجام داده‌ایم و ۳۰ ایده درمان پنجره را برای بالا بردن هر فضایی جمع‌آوری کرده‌ایم. امیدواریم الهام بگیرید که این گزینه های درمان پنجره را در خانه خود امتحان کنید!

ابتدا چند نکته را مرور می کنیم که به شما در تصمیم گیری کمک می کند.

نکاتی برای انتخاب پنجره درمانی

مطمئن نیستید که چگونه گزینه های خود را برای درمان پنجره محدود کنید؟ هنگام انتخاب پرده، پرده یا سایه مناسب برای خانه خود، موارد زیر را در نظر بگیرید.

تابع

پنجره درمانی در اتاق چه نقشی خواهد داشت؟ ملاحظات عملی مانند سطح حریم خصوصی، فیلتر نور و کنترل دما در تعیین نوع پرده ها، پرده ها یا سایه هایی که نیاز دارید بسیار مهم هستند.

برای مکان‌های پرتردد مانند اتاق‌های خانوادگی و آشپزخانه، پارچه‌هایی با مراقبت آسان مانند پنبه یا پلی استر انتخاب کنید.

از استفاده از پارچه های ظریف و با قابلیت نگهداری بالا مانند ابریشم یا مخمل در اتاق بچه ها، آشپزخانه یا درهای پاسیو خودداری کنید. این مکان ها بیشتر در معرض عوامل تحریک کننده مانند دود، بخار، گرد و غبار و سایش و پارگی هستند.

 

فرم

پرده ها در چندین سبک وجود دارند . انواع پرطرفدار عبارتند از: چین دار، چشمک، جیب میله ای، گرومت و سر زبانه. چین‌ها، جیب‌ها یا حلقه‌های مختلف بر نحوه آویزان شدن پرده‌ها روی میله یا آبشار پنجره‌های شما تأثیر می‌گذارند.

پرده ها و سایه ها فضای قابل توجهی را اشغال می کنند و اغلب یک نقطه کانونی در یک اتاق هستند. حتما طرح های رنگی را انتخاب کنید که با مبلمان یا رنگ شما مطابقت داشته باشد و با ایده های طراحی داخلی شما هماهنگ باشد.

 

پرده های شفاف

یک گزینه کلاسیک و جاودانه، پرده های شفاف تقریباً در هر اتاقی خیره کننده به نظر می رسند. اگر می خواهید نور را پخش کنید، آنها را به تنهایی آویزان کنید یا برای حفظ حریم خصوصی بیشتر آنها را با پرده های مات جفت کنید.

پرده های شفاف

پرده های خنثی

پرده‌های خنثی در رنگ‌های برنزه، کرم، خاکستری یا سفید، هوای دنج را به فضا اضافه می‌کنند. رنگ خنثی را با مبلمان خود هماهنگ کنید تا ظاهری تک رنگ داشته باشید.

 

پرده های جواهر تن

رنگ های جواهری غنی، حس پیچیده ای را به هر اتاق می بخشد. اگر فضای اتاق شما خالی است، پارچه هایی را به رنگ قرمز تیره، آبی یا سرخابی امتحان کنید تا رنگی لوکس به آن اضافه شود.

 

پرده های آبی و سفید

چه کسی این ترکیب رنگ کلاسیک را دوست ندارد؟ پرده های آبی و سفید سرمه ای برای یک آشپزخانه یا اتاق خواب آرام مناسب هستند.

 

پرده کافه

اگر به حریم خصوصی کامل نیاز ندارید، پرده های کافه راهی عالی برای شخصیت بخشیدن به فضای شما هستند. برای به حداکثر رساندن نور طبیعی آن را در آشپزخانه یا اتاق آفتاب امتحان کنید.

پرده کافه

 

پرده های کرباسی

با پرده های کرباسی حس شیک و فرسوده ای را به تصویر بکشید. برای هر دو پانل پارچه‌ای بلند و پرده‌های کافه‌ای ایده‌آل است.

 

پرده تافته

ابریشم را دوست دارید، اما نمی خواهید پول زیادی را برای پرده های خود خرج کنید؟ پرده‌های تافته درخشندگی مشابهی دارند و نیمی از قیمت دارند، بنابراین یک جایگزین مقرون‌به‌صرفه برای پرده‌های ابریشمی هستند (نگه‌داری از آن‌ها نیز راحت‌تر است.) برای داشتن ظاهری لوکس، سایه‌ای غنی و عمیق را امتحان کنید.

 

پرده های ژولیده

به دنبال یک پرده کامل یا فقط یک پلیسه جعبه ای در امتداد لبه ها باشید. در اتاق بچه ها، مهد کودک ، اتاق خواب یا دفتر کار ، پرده های ژولیده را آویزان کنید .

پرده های ژولیده

 

پرده های مخملی

پرده‌های مخملی که نهایت پارچه‌های لوکس هستند، هاله‌ای سلطنتی ایجاد می‌کنند. رنگ هایی مانند بنفش تیره، سبز یا آبی را امتحان کنید تا ظاهری زیبا داشته باشید. 

 

پرده های ابریشمی

پرده های ابریشمی مجلل زیبا، منحصر به فرد و نرم هستند. اما از آنجایی که گران‌تر هستند و تمیز کردن آن‌ها سخت‌تر است، آنها را در مکان‌های کم تردد مانند اتاق خواب یا اتاق نشیمن رسمی آویزان کنید.

 

روسری های پنجره

برای آویزان کردن روسری های پنجره، از تکنیک های زیبای پرده زنی با استفاده از پارچه های ارگانزا، پارچه ابریشمی، ویل یا مخمل استفاده کنید. پرده‌بندی برای پنجره‌ها و اتاق‌هایی که نیازی به حفظ حریم خصوصی ندارند، بهتر است زیرا پنجره‌ها در معرض دید قرار می‌گیرند.

روسری های پنجره

ایده های مدرن درمان پنجره

اگر دوست دارید با آخرین روندها به‌روز باشید، احتمالاً به سمت طرح‌های مدرن تازه کشیده می‌شوید.

 

همسان شوید

آیا تطبیق کاغذ دیواری و پرده های شما کمی سخت است؟ پرده‌هایی با الگوی هماهنگ یا یکسان می‌توانند به جای برجسته‌تر شدن به دیوار کمک کنند

همسان شدن

مخالفان جذب می شوند

اگر تطبیق کاغذ دیواری و پرده ها سبک شما نیست، به جای آن الگوهای متضاد را امتحان کنید. چهارخانه و گل؟ خال و راه راه؟ چرا که نه؟

متضادها جذب می شوند

 

پرده های بلوک رنگی

پرده های بلوک رنگی یک پانچ هندسی به اتاق اضافه می کنند. ظاهری دو رنگ خنثی را انتخاب کنید، یا آن را با رنگ های روشن تزیین کنید تا بیانیه ای داشته باشید.

 

Ombre تمام راه

پرده های Ombre امروزی و مد روز هستند. از میان پرده‌های آمبره رنگ‌آمیزی شده یا رنگ‌شده با دست انتخاب کنید تا فضایی عجیب و هنری خلق کنید.

این پرده های جیبی میله ای نیمه شفاف در طیف وسیعی از رنگ ها برای ترکیب و مطابقت با میل قلبی شما موجود است.

 

ombre تمام راه

به رنگ صورتی

شفاف سفید یک ظاهر کلاسیک است، اما صورتی چطور؟ رنگ صورتی دیگر فقط برای اتاق دختران کوچک نیست. افزودن یک شستشوی رنگ، ظاهر کلاسیک را به یک درجه ارتقا می دهد.

 

پرده های منگوله دار یا پوم پوم لبه دار

پوم پوم های رنگارنگ پرده های ساده را می پوشانند. افزودن سایر لهجه‌های DIY مانند منگوله‌ها یا روبان‌ها راهی آسان برای سفارشی کردن پرده‌ها است — فقط از لوازم فروشگاه صنایع دستی محلی خود استفاده کنید.

پرده های لبه دار یا پوم پوم

سایه های رومی

سایه‌های رومی رنگ یا طرحی جسورانه به اتاق اضافه می‌کنند. آنها در سبک های لاله تخت، آبشاری، آرام و روکش دار موجود هستند تا با طیف وسیعی از سبک ها و دکوراسیون مطابقت داشته باشند.

 

پرده های بافته شده

پرده های طبیعی بافته شده معمولا از مواد آلی مانند بامبو و چوب کبریت ساخته می شوند. این پرده ها در پخش نور موثر هستند و در عین حال حفظ حریم خصوصی را نیز ارائه می دهند. آنها را با پرده های سفید یا خنثی ست کنید.

پرده های بافته شده

پرده های شورون

 الگوهای نازک تر شورون کمی پیچیده تر به نظر می رسند، در حالی که نوارهای ضخیم تر زیگ زاگ برای اتاق بازی یا اتاق خواب کودک مناسب هستند.

 

سایه های ایکات

روی ترند طرح دار با سایه های ایکات بپرید. آنها از یک تکنیک تزئینی اندونزیایی ساخته شده اند که قبل از بافتن از رنگ کراوات برای ظاهری روشن و رنگارنگ استفاده می کند.

سایه های ایکات

 

تصویر 

استفاده از شیشه های رنگی یا عکس های قاب شده روشی جدید برای نمایش آثار هنری مورد علاقه شما است – به خصوص اگر فضای دیوار کم است. علاوه بر این، عناصر غیرمنتظره می توانند چشم را به سمت بیرون به سمت منظره ای تماشایی بکشانند.

این را تصویر کنید

اوریگامی پنجره ای

این طرح خیره کننده است. صفحه نمایش های تاشو کار مضاعفی را انجام می دهند، حریم خصوصی را فراهم می کنند و در صورت نیاز به عنوان یک تقسیم کننده اتاق عمل می کنند. صفحه نمایش های تاشو در مواد و سبک های مختلف موجود است تا متناسب با هر دکوری باشد.

اوریگامی پنجره ای

سبز

 آویزان کردن گیاهان در پنجره شما نور طبیعی را به داخل می آورد – و برای گیاهان شما نیز مفید است.

سبز شدن

 

کاهش استفاده مجدد بازیافت

تکه های پارچه یا روسری های رنگارنگ را به هم ببندید تا پانل های پرده بزرگی ایجاد کنید، سپس آنها را به بالای میله پرده خود وصل کنید.

کاهش استفاده مجدد بازیافت

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ پنج = 13