پرده اتاق خواب, مطالب پرده

۷ نکته برای پرده های اتاق خواب

نکات انتخاب پرده اتاق خواب شامل آسترهای مجلل، انتخاب های سازگار با محیط زیست و پارچه هایی است که ورود نور خورشید را مسدود می کند تا بتوانید اتاق خواب رویایی خود را داشته باشید.

زمان استراحت که فرا می رسد، پرده اتاق خواب مناسب نه تنها فضای خواب شما را عالی جلوه می دهد، بلکه به شما کمک می کند تا راحت بخوابید. دقت در انتخاب پرده ها، بخش مهمی از چیدمان اتاق خواب شما است. چراکه پرده ها با اشغال سطح قابل توجهی که از کف تا سقف امتداد دارد، می توانند تأثیر زیادی بر طراحی دکور اتاقتان داشته باشند. 

 

نکات انتخاب پرده اتاق خواب

برای نکاتی در مورد انتخاب مناسب پرده اتاق خواب که نه تنها زیبا به نظر می رسند، بلکه به شما احساس آرامش نیز می دهند، از کارشناسان راهنمایی خواستیم:

 

۱. پرده ای را انتخاب کنید که مناسب فضای اتاق باشد 

 

پرده اتاق خواب سفید

پرده اتاق خواب سفید – ایجاد فضای دلنشین

 

از اتاق خواب های ساده گرفته تا اتاق خوابی با ظاهری شیک و مدرن، سعی کنید پرده ای را انتخاب کنید که با سبک شخصی شما مطابقت داشته باشد. 

 

کسانی که به دنبال یک تم مدرن و براق هستند باید سیستم پرده ای را در نظر بگیرند. چرا که برای داشتن ظاهری آرام تر، پرده های بلند سفید، گزینه مناسبی به شمار می رود. آنها به طور فزاینده ای احساس سبکی، مطبوعیت و دلنشین بودن را به اتاق خواب می دهند و همچنین یک عنصر روستایی آرامش بخش به پنجره شما اضافه می کنند.

 

۲. بالا بروید

 

پرده اتاق خواب بلند

پرده اتاق خواب بلند

 

اگر به دنبال ایجاد حس انحطاط به اتاق خواب اصلی خود هستید، پرده های خود را بالا ببرید. با آویزان کردن پرده ها بالاتر از پنجره، به اتاق ارتفاع و درام ببخشید. این کار باعث کشیده شدن پنجره و بهترین استفاده از نور طبیعی می شود. “هنگام اندازه گیری پنجره، مطمئن شوید که تمام طول آن را اندازه بگیرید تا پرده بدون هیچ شکافی روی زمین بیفتد.” 

در این اتاق خواب تاریک، یک فضای کوچک با پنجره های نسبتا کوتاه با استفاده از پرده ای که بطور قابل ملاحظه ای بالای قاب پنجره آویزان شده و با سقفی سفید که با دیوارهای آبی تیره تضاد دارد، بلندتر به نظر می رسد. 

 

۳. الگو را در یک طرح ساده بیاورید

 
پرده اتاق خواب

ایده برای پرده اتاق خواب – الگوی ریز و ساده

 

پرده ها راهی عالی برای افزودن جذابیت بصری به اتاق و کشش آن از بالا تا پایین هستند. اگر به دنبال افزایش زیبایی به یک طرح کلی اتاق خواب ساده هستید، یک الگوی با فرمت کوچک انتخاب کنید که رنگ‌های خود را از تم های موجود در سراسر اتاق گرفته باشد. 

در این اتاق خواب، پس زمینه خنثی خاکستری با الگوی پرده آبی و قرمز الهام گرفته شده است. برای انتخاب الگوی پرده در اتاق، الگوهای مشابه را در جاهایی دیگری در نظر بگیرید یا حتی از همان الگوی روی کوسن ها استفاده کنید، همانطور که در اینجا نشان داده شده است. 

 

۴. با آستر خاموشی بهتر بخوابید 

 
پرده اتاق خواب مناسب - با آستر خاموشی

پرده اتاق خواب مناسب – با آستر خاموشی

 

اول از همه، پرده ها برای مسدود کردن دنیای بیرون هستند که هر گونه نور طبیعی ناخواسته را هم شامل می شود. اگر پرده ها برای اتاق خواب هستند، ما یک آستر خاموشی با خط داخلی یکپارچه را پیشنهاد می کنیم. این کار مانع از ورود نور خورشید در صبح زود می‌شود، اتاق شما را در طول ماه‌های تابستان خنک و در زمستان گرم نگه می‌دارد و بهترین پوشش را ارائه می‌کند.

آستر سیاه همچنین گزینه خوبی برای فضاهای نشیمن در جلوی خانه است زیرا دید را محدود می کند و به حفظ حریم خصوصی کمک می کند. پرده های خاموش نیز نباید سنگین به نظر برسند.

 

۵. با کتان دوستدار محیط زیست باشید

 
پرده اتاق خواب از جنس کتان

پرده اتاق خواب از جنس کتان

 

استفاده از مواد طبیعی یکی از برترین ترندهای اتاق خواب در حال حاضر است و اگر یک روند ادامه دار باشد، برای سیاره زمین نیز خوب است. کتان برای انتخاب جنس پرده سازگار با محیط زیست بهترین گزینه می تواند باشد. مزیت انتخاب این ماده طبیعی این است که برخلاف بسیاری از مواد مصنوعی تأثیر بسیار کمی بر محیط زیست دارد. کتان که از گیاهانی که به آب یا آفت کش کمی نیاز دارند، ساخته می شود، به عنوان پایدارترین پارچه در نظر گرفته می شود. 

در این اتاق، یک پرده از جنس کتان نشان می دهد که چگونه می توان ظاهر روستایی بودن را با پیچیدگی پیوند داد.

 

۶. رنگ پرده ها را در یک تم انتخاب کنید

 

رنگ مناسب پرده اتاق خواب

رنگ مناسب پرده اتاق خواب

 

پرده ها راه بسیار خوبی برای آوردن رنگ های سخاوتمندانه به اتاق هستند. تنها با یک آیتم، می‌توانید یک اتاق با رنگ خنثی را متحول کنید و واقعاً داستان رنگ آن را رهبری کنید. آن را با تم هایی از همان گروه رنگ در اطراف اتاق ست کنید تا یک طرح منسجم ایجاد کنید. 

این اتاق خواب مهمان به لطف تم های صورتی از سایه های مختلف در سراسر فضا، در تضاد با سبزهای پربرگ، گرما بخش به نظر می رسد.

 

۷. پرده ها را با آستر ست کنید

 
پرده اتاق خواب آستر دار

پرده اتاق خواب آستر دار

 

پرده وقتی با آستر جفت می شود، نه تنها نور را فیلتر می کند و حریم خصوصی را افزایش می دهد، بلکه یک نقطه کانونی بصری پیچیده، جاودانه و شیک ایجاد می کند. 

این امر در این اتاق خواب خاکستری، که در آن چیدمان غیرعادی پنجره با استفاده از یک پرده شفاف اضافی و یک پرده که رنگ را از ملافه الهام می گیرد به یک مرکز تبدیل می شود. این مهم است که اطمینان حاصل شود که پارچه کور و پرده مکمل یکدیگر هستند. 

 
پرده اتاق خواب با آستر مجلل

پرده اتاق خواب با آستر مجلل

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× چهار = 36